Skolotāji

Roberts Martinovskis

Roberts Martinovskis

Savu muzikālo karjeru sācis kā pianists. Pēc Ventspils Mūzikas skolas absolvēšanas radusies vēlme pamēģināt kādu jaunu mūzikas instrumentu - saksofonu. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedrā iegūts bakalaura grāds, bet maģistra grādu Roberts ieguvis Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā. Gadu studējis Nirnbergā, kur ir lielākā džeza katedra Bavārijā. Tur bijusi iespēja zināšanas smelties no trīs pedagogiem - Klausa Grafa, Stefana Šorna un Stefana Karla Šmīda.

Profesionāla mūziķa pieredze ir ļoti plaša un daudzveidīga. Roberts stāsta: “Lepojos, ka spēlēju Orķestrī “Rīga”, kas ir profesionālais pūtēju orķestris - ļoti daudzpusīgs, atskaņo gan klasisko, gan džeza mūziku. Aktīvi koncertēju Jelgavas bigbendā, kas arī ir viens no atpazīstamākajiem un visvairāk koncertējošiem bigbendiem Latvijā. Spēlēju kopā ar citiem mūziķiem vēl visdažādākos sastāvos.”

Iegūto pieredzi Roberts veiksmīgi izmanto pedagoģiskajā darbā, mācot ne tikai izvēlēto instrumentu, bet arī muzicējot kopā ansambļos, kas ir lielisks veids kā iemācīt bērniem un jauniešiem klausīties un saspēlēties kopā.

Ārpus mūzikas lauka Roberta interese jau daudzu gadu garumā ir basketbols un viņš pats arī šobrīd turpina spēlēt amatieru līgas komandā.